Reklama

Wielki sukces dziewcząt Zabielskiego. Reprezentacja z Piątnicy w krajowej czołówce! [FOTO]

Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. mjr. Władysława Raginisa w Piątnicy odniosły wielki sukces na arenie ogólnopolskiej. 

Podopieczne Marcina Zabielskiego zajęły 10. miejsce w finale Drużynowych Biegów Przełajowych, który odbył się 28 kwietnia 2026 roku w Bydgoszczy.

W zawodach wzięły udział najlepsze szkolne reprezentacje z całej Polski - mistrzynie poszczególnych województw. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a każda drużyna składała się z sześciu zawodniczek z klas 7 i 8.

Reprezentacja z Piątnicy była jedną z najmłodszych w stawce, gdyż jej skład w większości tworzyły uczennice klasy 7. Tym bardziej osiągnięty wynik należy uznać za duży sukces oraz dobry prognostyk na przyszłość.

Reklama

- To ogromne osiągnięcie dla naszych dziewcząt. Rywalizowały z najlepszymi drużynami w kraju, a mimo młodego składu pokazały wielką determinację i sportowego ducha. Jestem z nich bardzo dumny i wierzę, że w przyszłym roku mogą powalczyć o jeszcze wyższe lokaty - podkreśla nauczyciel Marcin Zabielski.

Udział w finale ogólnopolskim i miejsce w pierwszej dziesiątce w Polsce to wielki powód do dumy dla drużyny, ale także dla całej społeczności szkolnej. Zawodniczki udowodniły, że systematyczna praca, zaangażowanie i pasja do sportu mogą przynieść znakomite rezultaty.

Reklama

Szkołę w Piątnicy reprezentowały: Lena Gniazdowska, Laura Pruszkowska, Amelia Sempkowska, Anna Zakrzewska, Natalia Czarnecka oraz Natalia Litwińska.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości