7 kwietnia 2024 roku, czyli w minioną niedzielę odbyło się głosowanie do wyborów samorządowych. Wczoraj od godziny 7:00 do 21:00 mogliśmy głosować na najbardziej zaufanych przez nas kandydatów. Dzisiaj natomiast wiemy już, kto zasiądzie w Radzie Miasta Łomży.
Wybory samorządowe wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 29,58 proc., co przekłada się na 8 mandatów radnych. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 24,95 proc., co przekłada się na 5 mandatów. Trzecie miejsce zajął KWW Przyjazna Łomża Dariusza Domasiewicza z wynikiem 21,61 proc., co również przekłada się na 5 mandatów Czwarte miejsce zajął KWW Mariusza Chrzanowskiego z wynikiem 21,05 proc., co także wprowadziło 5 radnych. KWW Lecha Antoniego Kołakowskiego nie będzie miał swoich przedstawicieli w radzie miasta.
Radni Łomży:
Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Modzelewski (815 głosów), Mariusz Tarka (625 głosów), Krzysztof Wykowski (304 głosy), Wiesław Grzymała (875 głosów), Krzysztof Sychowicz (474 głosy), Anna Najda (196 głosów), Adrian Gołaszewski (865 głosów), Piotr Chmielewski (232 głosy);
Koalicja Obywatelska: Karol Sztejno (382 głosy), Piotr Serdyński (287 głosów), (Hubert Marek Norowski - 285 głosów), Edyta Śledziewska (808 głosów), Marek Kisiel (617 głosów), Marek Szynkiewicz (321 głosów);
KWW Przyjazna Łomża Dariusza Domasiewicza: Marcin Mieczkowski (348 głosów), Ewa Chludzińska (315 głosów), Dariusz Domasiewicz (479 głosów), Wojciech Michalak (397 głosów), Milena Siok (292 głosy);
KWW Mariusza Chrzanowskiego: Andrzej Grzymała (220 głosów), Ireneusz Cieślik (237 głosów), Marcin Dębek (227 głosów), Andrzej Wojtkowski (365 głosów), Leszek Konopka (454 głosy).
W radzie miasta kolejnej kadencji nie zobczymy: Agnieszki Białobrzewskiej, Marka Dworakowskiego, Hanki Gałązki, Marianny Jóskowiak, Andrzeja Korytkowskiego, Tadeusza Kowalewskiego, Zofii Kurkowskiej, Artura Nadolnego, Stanisława Oszkinisa, Andrzeja Podsiadło i Zbigniewa Prosińskiego.