Dwudniowy pobyt dla dwóch osób w hotelu SPA z masażem, lampką wina i kolacją- to główna nagroda dla par, które zwyciężą w konkursie We dwoje bez HIV, organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Udział w konkursie może wziąć każdy pełnoletni mieszkaniec naszego województwa, trzeba tylko zagrać w specjalną grę na Facebook"u. Liczy się wiedza i szybkość udzielenia odpowiedzi.
Nie ma co ukrywać- taka forma profilaktyki z pewnością spodoba się (zwłaszcza młodym mieszkańcom województwa) znacznie bardziej, niż tradycyjne pogadanki i materiały edukacyjne w postaci ulotek.
Kampania profilaktyczna przygotowana została w postaci gry umieszczonej na Facebook"u (https://www.facebook.com/PodlaskieBogactwoRoznorodnosci). To zestaw pytań, na które trzeba odpowiedzieć razem ze swoim partnerem. Na każdą odpowiedź mamy 20 sekund, a ogólny wynik można spróbować poprawić aż trzykrotnie. Osobną zakładką aplikacji jest Baza Wiedzy, w której znajdziemy sporo przydatnych informacji dotyczących zarażenia HIV i zachorowania na AIDS.
Pary, które w każdym z czterech tygodni trwania konkursu uzyskają najlepszy wynik, otrzymają w nagrodę jedno- lub dwudniowy pobyt w trzygwiazdkowym ośrodku Knieja w Supraślu, z lampką wina, kolacją i zabiegami SPA.
W ubiegłym roku w województwie podlaskim HIV zaraziło się dwadzieścia osób. Na AIDS zachorowały cztery. Dwie osoby chore na AIDS zmarły.