Pojazd, który jeszcze niedawno służył do transportowania osób pozbawionych wolności, trafił do Grupy Ratowniczej "Nadzieja". Uroczyste przekazanie "więźniarki" wycofanej z zasobów Zakładu Karnego w Czerwonym Borze odbyło się dzisiaj na terenie jednostki penitencjarnej.
Jak wynika z informacji przekazanych przez ppor. Adama Buczkowskiego, rzecznika prasowego dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, samochód będzie teraz wykorzystywany przez grupę poszukiwawczo-ratowniczą jako pojazd zabezpieczenia logistycznego.
W trakcie dzisiejszej uroczystości wręczone zostały również zaświadczenia o ukończeniu szkolenia pierwszej pomocy, które przeprowadzili członkowie Grupy Ratowniczej. Ppłk Zbigniew Jankowski, dyrektor ZK w Czerwonym Borze, przekazując kluczyki do pojazdu podkreślał, że dzięki ukończeniu szkolenia przez grupę funkcjonariuszy znacznie wzrośnie poczucie bezpieczeństwa w podległej mu jednostce penitencjarnej.
Ks. Radosław Kubeł, prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży, wyraził przekonanie, że otrzymany pojazd będzie służył w pomocy zgodnie z maksymą Grupy – „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”.
fot. nadesłane