Reklama

Wizyta Okręgu Nordland w Łomży i symboliczne odsłonięcie tabliczki na bulwarach [FOTO]

26/09/2023 15:22

Dziś o godzinie 13:30 na bulwarach nadnarwiańskich odbyło się symboliczne odsłonięcie tabliczki z nazwą Nordland na drogowskazie miast partnerskich. W Wydarzeniu udział wziął prezydent Łomży - Mariusz Chrzanowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Andrzej Modzelewski, a także delegaci z Okręgu Nordland.

Dziś w Łomży odbyła się  kolejna wizyta delegacji Okręgu Nordland z Norwegii, w ramach projektu  pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Podczas spotkania symbolicznie odsłonięto tabliczkę z nazwą Nordland na drogowskazie miast partnerskich. Celem spotkania było podkreślenie istoty współpracy między Łomżą a Nordland. 

 

- Ta współpraca już trwa od końca 2021, kiedy podpisaliśmy umowę o współpracę w ramach tzw. Funduszy Norweskich. To dzięki tej współpracy w ostatnim czasie, w ostatnich kilkunastu miesiącach w naszym mieście realizowanych jest szereg ciekawych inicjatyw. Projekty takie jak Jarmarki, Dni Miasta, Dzień Osób z Niepełnosprawnością czy tak jak ostatnio Seniorada są finansowane w ramach Funduszy Norweskich. Dzięki temu nasi mieszkańcy mają możliwość korzystania z atrakcyjnego spędzania czasu. Szereg inicjatyw organizowanych przez MOSiR, które tutaj też odbywały się na naszych bulwarach - jest to możliwe dzięki współpracy z Okręgiem Nordland - mówi prezydent Łomży - Mariusz Chrzanowski. 

Reklama

 

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślił, że Łomża współpracuje z wieloma samorządami z różnych części Europy czy świata, a współpraca z Okręgiem Nordland będzie kontynuowana w latach następnych, co jest powodem do zadowolenia. 

 

- Dla nas jako regionu Nordland jest to również niezwykle istotne, żebyśmy współpracowali. Mamy bardzo wiele wspólnych problemów i wspólnych doświadczeń z Łomżą. Nasza współpraca obejmuje różne wymiary; wymiar środowiskowy, wymiar społeczny, wymiar gospodarczy, w dużym stopniu też kwestie współpracy rad młodzieżowych. Jest to przykład tematu dla nas niezwykle istotnego, Norland i Łomża doświadczają problemu jakim jest odpływ młodych ludzi do dużych miast, zachowania pewnego rodzaju struktury społecznej,a społeczność, która nie jest reprezentowana odpowiednio w różnych kategoriach wiekowych nie jest społecznością zorientowaną na przyszłość. Nie jest społecznością, która się rozwija, ma problemy, żeby poziom energii kreatywności został zatrzymany i myślę, że to jest jedna z takich dziedzin, w których ta nasza współpraca może okazać się bardzo istotna - podkreśla przedstawiciel Okręgu Nordland - Christian Torset.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości