Reklama

Wkrótce otwarcie kąpieliska w Łomży

20/06/2023 15:00
CZE23

godz: 12:00

​​​​​​​Już w tym tygodniu otwarte zostanie łomżyńskie kąpielisko przy moście Hubala. Sezon potrwa do końca wakacji.

Przed nami kilkadziesiąt dni bezpiecznego wypoczynku nad Narwią. W Łomży, podobnie jak w roku ubiegłym, ruszy miejskie kąpielisko. Sezon rozpoczyna się już w piątek 23 czerwca. Od tego dnia będziemy mogli zobaczyć ratowników WOPR patrolujących rzekę od strony lądu i z wody.

Woda – jak przekazał dziś sanepid – spełnia odpowiednie wymagania.

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży w ramach urzędowej kontroli pobrał do badań próbkę wody oraz dokonał w miejscu jej pobrania tzw. wizualnego nadzorowania wody. Na tej podstawie stwierdził, że woda w kąpielisku spełnia wymagania mikrobiologiczne i wizualne określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 17 stycznia 2019 r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli” – czytamy.

Reklama

Zapewnieniem bezpiecznego wypoczynku nad Narwią zajmą się ratownicy Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Prace związane z przygotowaniem kąpieliska mają rozpocząć się w środę. Od poniedziałku do czwartku dyżury nad wodą pełnić ma 3 ratowników, natomiast w weekendy będą to 4 osoby. 

Kąpielisko ma funkcjonować do końca wakacji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości