24 czerwca nie tylko kończy się rok szkolny 2015/16 i uczniowie wszystkich typów szkół odbiorą szkolne świadectwa. Tego dnia również zaplanowane zostało oficjalne otwarcie kąpieliska miejskiego w Łomży. W związku z tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poszukuje ratowników, którzy zadbają o bezpieczeństwo plażowiczów.
W piątek 24 czerwca otwarte zostanie miejskie kąpielisko na Narwi obok mostu Hubala. Kąpielisko czynne będzie przez całe lato. Aby jednak mogło funkcjonować potrzebni są ratownicy i dlatego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poszukuje ratowników na plażę miejską.
MOSiR oferuje zatrudnienie na okres funkcjonowania plaży miejskiej w ramach umowy o pracę. Zakładane wynagrodzenie dla ratowników to 18 zł brutto za godzinę lub 15 zł za godzinę brutto dla osób spoza Łomży, którym MOSiR gwarantuje zakwaterowanie.
Aby zostać ratownikiem na łomżyńskim kąpielisku trzeba spełnić trzy wymogi. Przede wszystkim osoba musi być pełnoletnia i posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania tej pracy. Musi także mieć zaliczony aktualny kurs pierwszej pomocy.
Do obowiązków należeć będzie nadzór nad bezpieczeństwem użytkowników plaży.
Zgłoszenia i dokumenty MOSiR przyjmuje do 30 czerwca 2016 roku.
Warto również dodać, że pierwszego dnia wakacji czyli w sobotę 25 czerwca uruchomony zostanie też basen odkryty na Skate Parku przy ul. Konstytucji 3 Maja.