Reklama

Wkrótce ruszy nabór kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych

13/03/2015 14:35

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych powinna ruszyć lada moment, dlatego uczniowie trzecich klas gimnazjów już dziś powinni zacząć rozglądać się za swoją przyszłą szkołą. Większość zapewne wyierze szkoły łomżyńskie. Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego przygotował zestawienie szkół ponadgimnazjalnych z liczbą oddziałów i planowaną liczbą miejsc w każdej z tych szkół.

Ponad 2 tys. miejsc w 73 oddziałach przygotowały łomżyńskie szkoły ponadgimnazjalne na rok szkolny 2015/16. Z kolei łomżyńskie bursy dysponują 615 miejscami, jednak nie wszystkie są przeznaczone dla nowych uczniów. Większość zapewne zajmą starsi koledzy i koleżanki "pierwszaków". Urzędowe zestawienie obejmuje 20 szkół średnich, z których większość wchodzi w skład zespołów szkół. Samodzielnie funkcjonują jedynie II i III Liceum Ogólnokształcące.

Najwięcej miejsc zaplanowanych zostało w łomżyńskich "ogólniakach". W I LO, do sześciu oddziałów, przyjętych zostanie 176 nowych uczniów. W "drugim" również, w sześciu oddziałach, naukę rozpocznie 168 dzisiejszych gimnazjalistów. Najwięcej, bo aż 210 osób do siedmiu oddziałów, planuje przyjąć III Liceum Ogólnokształcące. Wspomniane wyżej licea mają też najszerszą ofertę jeśli chodzi o przedmioty w rozszerzonym zakresie, a liderem jest tu I LO, gdzie wybierać można spośród przedmiotów takich jak: język polski, matematyka, historia, fizyka, geografia, chemia, biologia, wos, informatyka, języki obce: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski.

Reklama

Od pewnego czasu powraca jednak idea odbudowy szkolnictwa zawodowego. Jeśli chodzi o taki kierunek dalszej edukacji, to przyszli absolwenci gimnazjów również mają w Łomży niezły wybór, aby wspomnieć chociażby o takich szkołach jak Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 czy Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7, w któych działające technika pozwalają na naukę w dość szerokim spektrum zawodów.

Nabór na rok 2014/15 prowadzi również planowany wcześniej do likwidacji Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych. Ostatecznie szkoła nie została zlikwidowana, ale jej przyszłość wciąż jest niepewna. Nie oznacza to jednak, że uczniowie, którzy chieliby kształcić się w oferaowanych przez nią zawodach mają powody do niepokoju. Nawet w przypadku likwidacji placówki jako takiej klasy zostaną przeniesione do działających w Łomży innych szkół. Niewykluczone jest też przeniesienie całej szkoły i włączenie w struktury jednego z istniejących zespołów szkół.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości