Reklama

Władze Łomży chcą budować nowe boisko ze sztuczną murawą

19/02/2024 15:15

Budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią planują władze Łomży przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. Obecne, trawiaste jest bardzo mocno wyeksploatowane. W tym roku ma być opracowana dokumentacja techniczna, która pozwoli szukać w 2025 roku wsparcia zewnętrznego na realizację tego przedsięwzięcia.

Potrzebę budowy takiego boiska zgłasza społeczność Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

– Obecnie w 14 grupach trenuje ponad 300 dzieci. Te do 11. roku życia mogą się szkolić na mniejszych „Orlikach”, natomiast starsi zawodnicy swoje umiejętności muszą podnosić już na pełnowymiarowym boisku – przekazuje prezes Młodzieżowego ŁKS-u Łukasz Uściłowski, dziękując prezydentowi za dotychczasowe wsłuchiwanie się w głos środowiska sportowego.

Jedynym takim obiektem ze sztuczną nawierzchnią w Łomży jest boisko przy WORD przy ul. Zjazd. W okresie zimowym jest ono bardzo mocno eksploatowane. Oprócz ośmiu grup MŁKS-u trenują i rozgrywają na nim swoje mecze także zawodnicy Akademii Piłkarskiej Elite, AP Lider oraz seniorzy i drużyna rezerw Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

Reklama

- Już teraz czasowo jest ciężko pomieścić wszystkich zainteresowanych i udaje się to tylko dzięki temu, że jeden rocznik w całości uczy się w Liceum Mistrzostwa Sportowego i swoje treningi odbywa w ramach lekcji wychowania fizycznego, zaś jedna z młodszych grup raz w tygodniu korzysta z boiska w pobliskiej Piątnicy – informuje prezes MŁKS.

Zainteresowanie treningami piłki nożnej w mieście jest na tyle duże, że konieczne stało się powstanie kolejnego pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Reklama

– Na marcową sesję skieruję do Rady Miejskiej wniosek o zabezpieczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji technicznej. Chcemy, aby obiekt był certyfikowany, miał nawierzchnię spełniającą wymogi FIFA, posiadał oświetlenie, drenaż i odrębne od szkoły pomieszczenia socjalne – przekazuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Inwestycja miałaby uwzględnić pozostawienie istniejącej trybuny oraz bieżni tartanowej.

- Zależy nam, aby nasze inwestycje, również w zakresie rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej, były realizowane przy wsparciu z funduszy zewnętrznych. Dlatego w ubiegłym tygodniu razem z posłanką Alicją Łepkowską-Gołaś udaliśmy się do Warszawy na spotkanie z wiceministrem sportu i turystyki Piotrem Borysem – przekazuje zastępca prezydenta Piotr Serdyński dodając, że  Miasto Łomża będzie aplikowało o dofinansowanie inwestycji m.in. z programu Sportowa Polska.

Reklama

Warto dodać, że w planach jest także budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 1. Ten obiekt byłby mniejszy, wielkości tzw. „Orlików”, umożliwiając treningi młodszych dzieci. W budżecie miasta są już zabezpieczone środki na dokumentację techniczną, a przetarg na jej opracowanie planowany jest w drugiej połowie roku. 

 

Źródło: UM Łomża Aktualizacja: 19/02/2024 17:53
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości