Reklama

Wojewoda unieważnił uchwałę dotyczącą zwiększenia liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu w Łomży

27/03/2025 12:50

Uchwała w sprawie wzrostu liczby zezwoleń została przyjęta podczas XII Sesji Rady Miejskiej Łomży 26 lutego tego roku. Jednak jej treść została zakwestionowana przez Wojewodę Podlaskiego.

Wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, na mocy którego stwierdził nieważność uchwały dotyczącej ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych – zarówno do spożycia poza miejscem sprzedaży, jak i w miejscu sprzedaży. Decyzja ta obejmuje również zasady dotyczące lokalizacji punktów sprzedaży oraz sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

- Zdaniem wojewody wzrost maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu zawierającego od 4,5% do 18% (z wyjątkiem piwa) oraz powyżej 18% do spożycia poza miejscem sprzedaży – w stosunku do wcześniejszej uchwały Rady Miejskiej Łomży z dnia 30 września 2020 r. – narusza ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Tak znaczne zwiększenie liczby zezwoleń (o 43%) stoi w sprzeczności z wytycznymi ustawodawcy, który w przepisach ustawy podkreśla konieczność ograniczania dostępności alkoholu w ramach polityki przeciwdziałania alkoholizmowi- czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Reklama

Po decyzji wojewody władze miasta Łomży szczegółowo przeanalizują tę sprawę i rozważą dalsze działania w celu dostosowania uchwały do wymogów prawa.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/03/2025 13:01
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości