Metropolitalne spotkanie Wojowników Maryi już niebawem w Łomży.
Wojownicy Maryi to dedykowana wyłącznie dla mężczyzn wspólnota maryjna, której charyzmatem jest naśladowanie cnót Najświętszej Maryi Panny (do których należą: czystość, roztropność, pokora, wiara, pobożność, posłuszeństwo, ubóstwo, cierpliwość, miłość, boleść) oraz osobiste całkowite zawierzenie się Jej Niepokalanemu Sercu i opiece.
Wspólnota zaprasza na metropolitalne otwarte spotkanie formacyjne mężczyzn, które odbędzie się już 18 września o godzinie 18:00. Spotkanie zostanie zorganizowane w postaci uroczystej Mszy Świętej, która zainauguruje nowy rok formacyjny 2024/25. Msza odbędzie się w Parafii pw Bożego Ciała w Łomży, a eucharystii będzie przewodniczył biskup Janusz Stepnowski. Wojownicy Maryi zapraszają na spotkanie oraz zachęcają do ewentualnego dołączenia do wspólnoty i zaznaczają, iż jest to wyjątkowa okazja, by spotkać się w duchu jedności i braterstwa.
Do Wojowników Maryi może wstąpić każdy mężczyzna w wieku 18-50 lat, który czuje w swoim sercu ogromną miłość do Niepokalanej Dziewicy Maryi, ma szczerą intencję służenia Panu Bogu oraz pragnie całkowicie zawierzyć się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Dobrymi owocami formacji we wspólnocie są m.in. modlitwa, dawanie przykładu i świadectwa wiary, uświęcanie siebie oraz swoich rodzin.