Na parkingu przy jednostce wojskowej w Łomży 1 grudnia przez 4,5 godziny stacjonował krwiobus. Krew oddało ponad 30 osób.
Wojskowy Klub HDK przy 18. Pułku Logistycznym podsumował ostatnią w tym roku akcję krwiodawstwa.
- W sumie 33 osoby oddały krew pełną co daje 14,850 ml krwi. Do tego należało by dodać naszych przyjaciół, którzy oddali osocze w oddziale terenowym, ale nie będę zawyżał statystyki. Warto dodać, że wśród dawców było 5 kobiet, 1 pierwszorazowy zawodnik i możemy się pochwalić nowym członkiem naszego klubu HDK Legion - podali organizatorzy przedsięwzięcia w mediach społecznościowych.
Z oddanej krwi skorzysta m.in. jedna z mieszkanek Garnizonu Łomża. Potrzebowała ona krwi grupy 0 Rh- dla siebie i swojego dziecka do transfuzji domacicznej.
Jednocześnie warto wiedzieć, że każda jednostka oddanej krwi przed jej użyciem jest sprawdzana poprzez przeprowadzenie minimum 11 testów.
Źródło: Wojskowy Klub HDK przy 18. Pułku Logistycznym