Reklama

Wojskowi podzielili się krwią

03/12/2022 14:55

Na parkingu przy jednostce wojskowej w Łomży 1 grudnia przez 4,5 godziny stacjonował krwiobus. Krew oddało ponad 30 osób.

Wojskowy Klub HDK przy 18. Pułku Logistycznym podsumował ostatnią w tym roku akcję krwiodawstwa. 

- W sumie 33 osoby oddały krew pełną co daje 14,850 ml krwi. Do tego należało by dodać naszych przyjaciół, którzy oddali osocze w oddziale terenowym, ale nie będę zawyżał statystyki. Warto dodać, że wśród dawców było 5 kobiet, 1 pierwszorazowy zawodnik i możemy się pochwalić nowym członkiem naszego klubu HDK Legion - podali organizatorzy przedsięwzięcia w mediach społecznościowych. 

Z oddanej krwi skorzysta m.in. jedna z mieszkanek Garnizonu Łomża. Potrzebowała ona krwi grupy 0 Rh- dla siebie i swojego dziecka do transfuzji domacicznej. 

Reklama

Jednocześnie warto wiedzieć, że każda jednostka oddanej krwi przed jej użyciem jest sprawdzana poprzez przeprowadzenie minimum 11 testów. 

Źródło: Wojskowy Klub HDK przy 18. Pułku Logistycznym

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości