Reklama

Wójtowie rozmawiali z posłem o obwodnicy Łomży

05/10/2015 10:41

Wójtowie gminy Łomża Piotr Kłys i gminy Piątnica Krzysztof Kozicki spotkali się u Urzędzie Gminy Łomża z posłem Lechem Kołakowskim, aby przedyskutować założenia projektu obwodnicy miasta Łomży w ciągu planowanej trasy Via Baltica.

Jak poinformowała Gmina Łomża, podczas spotkania przeanalizowano w szczególności planowany przebieg inwestycji, opracowany przez firmę Transprojekt Gdański, rozpoczynający się od węzła "Łomża Zachód" w okolicach wsi Sierzputy, tj. skrzyżowania z drogą krajową Nr 61 poprzez węzeł "Nowogród" tj. skrzyżowania z droga wojewódzką Nr 645, przejście przez rzekę Narew aż do węzła "Łomża Północ tj. do połączenia d. k. Nr 64 w kierunku Białegostoku.

Z uwagi na to, że gmina nie dysponuje szczegółową dokumentacją dotyczącą projektowanej obwodnicy, rozmowa skupiła się na ogólnych rozwiązaniach technicznych przewidzianych w projekcie – dojazdów do pól, czy zachowaniu odpowiednich skrajni nad drogami wykorzystywanymi przez rolników.

Reklama

Pomimo zawirowań wokół terminu realizacji budowy trasy Via Baltica wraz z omawianym odcinkiem przebiegającym przez gminę Łomża i Piątnica, władze regionu skupiają uwagę na zabezpieczeniu interesu rolników, aby nie powtórzyły się błędy z podobnych przedsięwzięć w kraju. Poseł Kołakowski zapewnił obu wójtów o swoim poparciu dla działań samorządowców.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości