Reklama

Wsparcie dla łomżyńskiego szpitala na walkę z rakiem

11/03/2025 07:32

Ministerstwo zdrowia rozstrzygnęło kolejne konkursy ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności na inwestycje mające poprawić jakość i dostępność leczenia pacjentów. 5,2 mld zł trafi do szpitali zakwalifikowanych do Krajowej Sieci Onkologicznej. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na nowoczesny sprzęt diagnostyczny, infrastrukturę, modernizację pomieszczeń przeznaczonych dla pacjentów i ich rodzin oraz personelu. 307 mln zł z tej ogromnej puli zostanie przekazanych na rozwój i modernizację infrastruktury medycznej w naszym województwie. Wsparciem objęty zostanie m.in. szpital w Łomży.

Rekordowa kwota, gdyż aż 5,2 mld zł trafi do 102 szpitali z Krajowej Sieci Onkologicznej w całej Polsce. Będzie to największa jednorazowa alokacja, jaka kiedykolwiek została skierowana do szpitali w naszym kraju.

Środki uzyskane przez Specjalistyczne Ośrodki Leczenie Onkologicznego (SOLO) przeznaczone będą na budowę, rozbudowę, modernizację i doposażenie. Poprawi to w istotny sposób potencjał tych szpitali, zwiększając jakość leczenia chirurgicznego nowotworów. Dodatkowo, inwestycje umożliwią zakup urządzeń do precyzyjnej radioterapii oraz chirurgii, co pozwoli na bardziej celowane i mniej inwazyjne interwencje. Modernizacja infrastruktury i wyposażenia oddziałów chemoterapii pomoże poprawić skuteczność chemioterapii, redukując jednocześnie działania niepożądane, co bezpośrednio wpływa na efektywność i skuteczność leczenia pacjentów oraz komfort pacjenta w trakcie leczenia choroby nowotworowej. 

Reklama

W województwie podlaskim wsparciem objęte zostaną:

  • Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
  • Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku
  • Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku
  • Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku.

Wartość projektu łomżyńskiego szpitala to ponad 51 mln zł. Z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności placówka ma otrzymać prawie 46 mln zł. Umowa na dofinansowanie ma zostać już wkrótce podpisana.

 

 

 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia Aktualizacja: 11/03/2025 09:32
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości