"Idź za Bożym Duchem" - pod tym hasłem podążają do Matki Bożej pątnicy z Diecezji Łomżyńskiej. 1 sierpnia po mszy św. w Katedrze Łomżyńskiej grupa żółto-brązowa wyruszyła w kierunku Jasnej Góry, podobnie jak pątnicy z Ostrołęki i Zambrowa. Dwa tygodnie poświęcone na duchowe i religijne doświadczenia mogą zmienić człowieka i perspektywę patrzenia na życie.
Wśród osób zgromadzonych pod katedrą byli nie tylko pątnicy, ale także ich rodziny, które towarzyszyły im w radosnym wymarszu z miasta. Niektórzy planują wspólnie dotrzeć do Częstochowy, inni chcą uczestniczyć w pielgrzymce choćby przez kilkadziesiąt minut lub do granic naszego miasta.
W grupie, której przewodnikiem jest ks. Łukasz Brzostowski, pielgrzymują pątnicy z obydwu dekanatów łomżyńskich, dekanatu Piątnica, Grajewo, Szczuczyn, Jedwabne i Kolno. Równocześnie w kierunku Jasnej Góry wyruszyły dzisiaj grupy z Ostrołęki (Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Ostrołęka św. Antoniego, Myszyniec, Chorzele i Rzekuń) i Zambrowa (Zambrów, Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Łapy, Szepietowo i Czyżew). Jutro przyłączą się do nich pątnicy z Ostrowi Mazowieckiej, a w sobotę z Wyszkowa.
Wejście na Jasną Górę, w dniu 13 sierpnia, nastąpi ok. godz. 19.00, gdzie przed Wałami Jasnogórskimi odbędzie się prezentacja Pielgrzymki. Około godz. 19.30 pod przewodnictwem biskupa Janusza Stepnowskiego, pielgrzymi będą uczestniczyli we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Rozwiązanie Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę nastąpi 14 sierpnia br., po Mszy św. o godz. 9.00 na Wałach Jasnogórskich. Do pątników dołączyć można w każdej chwili. Ciekawą propozycją jest możliwość dojechania ostatniego dnia pielgrzymki do miejscowości Żuraw, aby razem z pielgrzymami wejść 13 sierpnia na Jasną Górę. Pielgrzymka zakończy się 14 sierpnia o godz. 9:00.
Niedługo pojawi się nasza relacja VIDEO