Dwukrotność miesięcznej pensji dostaną w nagrodę prezesi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To premia o jedną czwartą wyższa, niż w ubiegłych latach. Powodem podwyższenia nagród jest zysk wypracowany przez MPWiK- najwyższy od trzech lat.
Decyzja o wypłacie wyższych nagród dla zarządu MPWiK zapadła dzisiaj, podczas walnego zgromadzenia wspólników.
- Spółka znajduje się w bardzo dobrej kondycji finansowej, osiągnęła najwyższy zysk netto od trzech lat- przekazuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży dodając, że w 2011 roku MPWiK wypracowało zysk netto na poziomie 404.422,75 złotych, a w ubiegłym- 534.355,38 złotych.
Właśnie ten powód miał zaważyć na fakcie, że nagrody dla prezesów przedsiębiorstwa zostały zwiększone do dwukrotności ich miesięcznego wynagrodzenia.
Oznacza to, że prezes MPWiK Grzegorz Lewańczuk otrzyma ok. 25 tysięcy złotych, a jego zastępca Gilbert Okulicz- Kozaryn ok. 19 tys. złotych.
- Rada Nadzorcza proponowała nagrody w wysokości 2,5-krotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w ubiegłym roku- dodaje Anna Sobocińska.
W sumie na nagrody dla pracowników MPWiK przeznaczone zostanie 270 tysięcy złotych. O 104, 3 tys. złotych powiększy się kapitał zapasowy spółki. 15 tysięcy złotych zostało zabezpieczone na wypłatę dywidendy, a 10 tys. złotych- na zasilenie Funduszu Socjalnego.