O 30 groszy za metr kwadratowy zwiększy się od lutego 2021 r. stawka czynszu w lokalach mieszkaniowych będących w zasobach Miasta Łomża - zapowiadają urzędnicy.
Podwyżka pozwoli zainwestować w remonty lokali, aby podnieść ich standard.
- Aktualna potrzeba podwyżki czynszu wynika głównie ze wzrostu kosztów eksploatacji, napraw i remontów budynków, utrzymania czystości i porządku oraz utrzymania właściwego stanu technicznego budynków i lokali na poziomie zapewniającym bezpieczeństwo ludzi i ochronę mienia w okresie użytkowania – tłumaczy Bernadeta Krynicka, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ZB w Łomży.
Dyrektor MPGKiM dodaje, że podwyżki czynszu są niezbędne.
- Bez nich nie będziemy nawet w stanie utrzymać zasobów mieszkaniowych miasta w niepogorszonym stanie, co jest obowiązkiem zarządcy – podsumowuje Bernadeta Krynicka.
Miejscy urzędnicy podkreślają, że ostatnia podwyżka czynszu wprowadzona została w 2009 r.
"Biorąc pod uwagę inne miasta w regionie, Łomża nie wypada źle, a wręcz przeciwnie. Dla porównania chociażby w pobliskiej Ostrołęce opłata wynosi 2,86 zł/m2, w Zambrowie 2,78 m2, w Grajewie 3,32 m2, a stolicy województwa Białymstoku mieszkańcy płacą 4,80 zł." - czytamy w komunikacie Ratusza.
Reklama
Zwiększenie stawki bazowej nastąpi z dniem 01.02.2021 r. z 1,60 zł zł za metr kwadratowy w skali miesiąca na 1,90 zł.