Na dzień 30 czerwca 2016 roku ustalony został termin zakończenia prac przy rewitalizacji Parku Jana Pawła II w Łomży. Wczoraj prezydent Mariusz Chrzanowski ogłosił przetarg na wykonanie I etapu tej inwestycji. Termin składania ofert upływa 7 października 2015 roku.
I etap rewitalizacji Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje makroniwelację terenu i jego ukształtowanie, mechaniczne spulchnienie gleby terenów zielonych, wyrównanie ich powierzchni (pow. ok. 4,73 ha) i rozrzucenie na terenie pod trawniki ziemi żyznej (pow. ok. 2,3 ha), budowę alejek i placyków (o nawierzchniach: z kostki betonowej o pow. ok. 9223 m2, z płyt granitowych o pow. 46,20 m2, z grysu granitowego o pow. 23 m2 ).
W zakres zamówienia wchodzi także usunięcie drzew włącznie z karpami (10 szt.), przesadzenie drzew (113 szt.) - zgodnie z ustaleniami projektu zagospodarowania terenu, rozbiórka alei głównej (o nawierzchni asfaltowej), roboty w zakresie oczyszczenia terenu z resztek budowlanych, gruzu, śmieci, odpadów organicznych.
Część II Obejmuje budowę nowego oświetlenia z latarniami parkowymi - szt. 95 oraz demontaż istniejącego oświetlenia na terenie parku.
Całość robót ma zostać zakończona i odebrana do 30 czerwca 2016 roku.