46 urzędników zatrudnionych w Urzędzie Miasta otrzymało w ubiegłym roku nagrody za swoją pracę. Niektórzy- nawet dwukrotnie. W sumie z miejskiej kasy wypłacono na ten cel ponad 54 tys. złotych.
Najwyższa wypłacona w 2013 roku nagroda wynosiła 3.000 złotych brutto. Ratusz nie podaje jednak, kto ją otrzymał. Wiadomo, że za swoją pracę nagrody uznaniowe otrzymali wiceprezydenci: Mirosława Kluczek i Beniamin Dobosz. sekretarz miasta Tamara Małachowska i skarbnik Grażyna Kołodziejska.
Oprócz kadry zarządzającej, nagrody otrzymało 42 urzędników. Nagród przyznano jednak więcej- 53. Siedmiu urzędników dostało bowiem po dwa świadczenia: regulaminowe i uznaniowe. Najniższa wypłacona kwota to 500 złotych.
Premie regulaminowe, przyznawane za ukończenie studiów i podyplomówek, otrzymały w sumie 23 osoby.
- Pracownicy ci nie otrzymali żadnego innego dofinansowania do podnoszenia kwalifikacji- zastrzega prezydent Mieczysław Czerniawski.
Trzynastu urzędników dostało nagrody za przeprowadzenie okresowej, obowiązkowej co cztery lata inwentaryzacji składników majątkowych miasta, co wykraczało poza codzienne obowiązki zatrudnionych w ratuszu.
- Siedemnastu pracowników otrzymało nagrodę za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, za wykonywanie dodatkowych zadań o wysokim stopniu złożoności, znacznie zwiększoną dyspozycyjność poza normatywnym czasem pracy- uzasadnia prezydent.
W sumie na nagrody dla pracowników ratusza w ubiegłym roku z miejskiej kasy wydane zostało 54.050 złotych.