:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zamordowano księdza pochodzącego z diecezji łomżyńskiej

Kościół, Zamordowano księdza pochodzącego diecezji łomżyńskiej - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 23/09/2019 07:15

Ks. Kazimierz Wojno, misjonarz pochodzący z diecezji łomżyńskiej, został zamordowany w nocy z soboty na niedzielę w Brazylii - przekazują ogólnopolskie media. Polski duchowny znany jako Padre Casemiro miał związane drutem nogi, ręce i szyję.

Ksiądz Kazimierz Wojno urodził się w 1948 roku w miejscowości Skłody Borowe (pow. wysokomazowiecki, diecezja łomżyńska). Od lat przebywał w Brazylii, gdzie był proboszczem w parafii Matki Bożej od Zdrowia (Paróquia Nossa Senhora da Sa~de) w stolicy kraju. Ks. Andrzej padł ofiarą rabunku, a następnie morderstwa. Z parafii skradziono przedmioty kultu religijnego.

Według doniesień medialnych, nogi i ręce kapłana były skrępowane drutem, który został owinięty także wokół szyi. Ksiądz miał zostać zamordowany we wnętrzu parafialnego budynku, a następnie jego ciało przeniesiono na zewnątrz, w miejsce, gdzie prowadzone były roboty budowlane. Dozorca parafii również został związany, ale zdołał się uwolnić i wezwał pomoc.

Parafia prowadzona przez duchownego została okradziona także na Wielkanoc tego roku. Zrabowano wtedy tabernakulum, które odnaleziono niedługo później na skupie złomu.

lomza

Zamordowano księdza pochodzącego z diecezji łomżyńskiej komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 07:28:25

    Już widzę te komentarze.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 07:31:30

    A tu u nas ksiądz adam z gradow woniecko chodzi i się śmieje. W Brazylii powinien być.

  • gość 2019-09-23 07:38:12

    a Papierz niestety nie polak tak bardzo pragnie kościoła ubogiego dla ubogich i jeszcze nie wszyscy duchowni zrozumieli do czego posyła ich bóg Ojciec Jezusa któremu oni służą jak kórwa mężowi nie zrozumieli tego zwłaszcza księża diecezji łomżyńskiej łasi na błyskotki i zaszczytne adoracje swoich adoratorów i przykładów - ow(o)ców - tej ich kórwa formacji duchowej jest wiele staraniem kultu kultury JPII ze złodziejów chwały chrystusowej robiono świętych - nietykalnych a z pedofilów kapelanów jego świątobliwości ... i męczenników odbierających ataki na kościół nawet od dzieci

  • neutrum - niezalogowany 2019-09-23 08:14:58

    w POlsce księża są zaliczani do nadzwyczajnej kast ludzi, gdy ksiądz zrobi krzywdę wówczas mówi się, że to też człowiek jak inni i ma prawo grzeszyć, ale gdy księdzu dzieje się krzywda wówczas staje się to wydarzeniem nadzwyczajnym, a przecież w świecie wielu naszych rodaków jest mordowanych, ale świeckich traktuje się PO macoszemu

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 09:00:56

    Wieczny odpoczynek racz mu dać panie. Jak tak można!

  • 666 - niezalogowany 2019-09-23 09:17:32

    @ neutrum - niezalogowany 2019-09-23 08:14:58 pewnie to był taki miejscowy \'ambroziak" albo "jankowski\' w jakiejś willowej dzielnicy Brazylijczyków których rozgrzeszał z tego co ludzkie i nie boskie zarazem kurewskie by przy swym kurewskim sacrum mogli żyć dostojniej ... w czasach skąd wywodzi się atawizm wspólnoty (Kościół jako Świątynia) "jak bóg przykazał" powstawała pismo święte dla żydów i tak dalej dla nie żydów przyjmujących prawo mojżeszowe razem z wspomnieniem "króla żydowskiego" w tych odległych czach gdy po raz pierwszy zapisywano słowo BÓG nie było rozróżnienia na bóg i Bóg teksty pisano jednakowymi literami słowo pisane było bardziej zapisem matematycznym algorytmicznym niż gramatycznym miało swoisty "takt melodyczny" pokazujący "co jest grane" - jak muzyka bo muzyka to też matematyka pismo święte ma swój kod dziewiczy w jakim łatwo wnioskować kim czym jest "król żydowski" i dlaczego "wszyscy jesteśmy Chrystusami" a król przy tronie ... w koronie ... jest jeden i manipuluje członkami z góry na dół jak herod poruszany przez "członki" Ojca formacji duchowej niczym władcza państwa w państwie np. faraon w Egipcie ... dziś "staraniem" tych "kórwa" "uczonych w piśmie" "szafarzy" BOGA rozróżnienie na Bóg i bóg jest bardzo wyraziste na pierwszy rzut oka widać który Bóg jest cacy a który bóg jest fe fe i na tym koniec ... tu w pisowni się kończy rozróżnienie tego co "biblia" utożsamia z bałwochwalstwem a na początku było słowo a słowo było u "boga" i "bogiem" było słowo ... "a liczba to bowiem człowieka" również upadłego jak sama diabeł ...tumaniący moherową Ewę żonę biblijnego Adama ... co zostało w słowie (majuskuła) BÓG czytam bóg (minuskuła) które straciło sens staraniem uczonych w piśnie którzy słowo sprowadzili na swój poziom "wersalików" i pokonali swoim kórwa doświadczeniem "kapitalików" ... dążąc do wypiętrzenia mezaliansu co dwom panom służy służąc panom na wsi i Panom w pałacach w kulturze uczonego w piśmie cudzo ustwa 6-uste przykazanie sprowadzając do roli tego co ludzkie nie boskie umacnianego przez zarazę której Jezus huknął grzmiąc na Piotra Apostoła "zejdź mi z oczu szatanie" co warto tłumaczyć "idź za mną" patrząc na plecy nie na twarz a niedań boże przed tą twarzą (rzeźbioną w martwej naturze) klęczeć i trwać jak w świątyni umartwieni na modlitwie ... jak "groby pobielane" ... jezus panem - JEZUS PANEM powszechnie wiadomo że nie kobietą .... Jezus Panem i powszechnie zapomniano czyim kto z tego Jezusa usiłuje zrobić sobie najwyższego hierarchę intronizując w nim kult kultury której Jezus nie chce być królem

  • 666+ - niezalogowany 2019-09-23 09:28:18

    @ Gość - niezalogowany 2019-09-23 07:31:30 Papież Franciszek przekazał w niedzielę wiernym, że "bogactwo może skłonić do wznoszenia murów, tworzenia podziałów i dyskryminacji", tymczasem Jezus zachęcał swoich uczniów do "zmiany kursu". - To zachęta do tego, by umieć zamieniać dobra i bogactwa w relacje - tłumaczył duchowny... niestety nie był to Polak ... Papież jak widać nie dwu licowy Franciszek inaczej niż Jan Paweł drógi \'poprawcie mnie jak się mylę" ostrzegł, że "kiedy biskup odrywa się od ludu Bożego, kończy w atmosferze ideologii, które nie mają nic wspólnego z posługą". Podczas mszy w kaplicy Domu Świętej Marty przestrzegał też przed przywiązaniem do pieniędzy..... Tematem papieskiej homilii były obowiązki kapłanów oraz biskupów, a także pułapki, które na nich czyhają. Pożegnanie z Afryką. Papież wraca do Rzymu Papież Franciszek... czytaj dalej » - Biskup, który zapomina o wiernych, nie jest kapłanem, nie jest sługą - tłumaczył papież cytowany przez portal Vatican News. Papież tłumaczył, że taki duchowny "zapomniał o darze, który otrzymał"..... Warto ten dar przypomnieć Biskupom Łomżyńskim i zapytać kogo czego oni jeszcze są kapłanami komu czemu "służy" ich formacją duchowną ... np. ks.Stefanek pogrobowiec feudalnego wyznania wiary "Ojciec" rodziny taki jej "ojciec chrzestny" sakra mentalnym wodolejstwem przy IV-tym przykazaniu lejący zdrojem "starego przymierza" z nowym ... oczy wiście na korzyść starego

  • ida a fix - niezalogowany 2019-09-23 09:57:58

    neutrum - niezalogowany 2019-09-23 08:14:58 biblijna myśl przewodnia "króla żydowskiego" ("człowieka na obraz i podobieństwo protoplasty z protoewangelii rodzaju ludzkiego) wyraża się w tym że "mężczyzną i niewiastą stworzył ich" ... "i jeszcze" co JPII zapomniał "królami stworzył ich" ... nadał im panowanie nad ziemią i nic nie mówił by panowali nad sobą przy sobie czyniąc poddanych na swój obraz i podobieństwo ... jak pasterze na stadem ... jak proboszcz nad "żywą sopką" \'poprawcie mnie jak się mylę"

  • gość 2019-09-23 11:52:45

    Zamordowano też kiedyś kogoś przejeżdżającego wcześniej drogą krajową przez Łomżę.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 12:12:06

    Zostawił dzieci? Zone?

  • gość 2019-09-23 12:33:42

    Gość - niezalogowany 2019-09-23 12:12:06 Ojciec święty który osierocił "moli książkowych" którym dawał świeżą karmę swoim "żydowskim" czytam "biblijnym" języczkiem uwagi religijnego dualizmu niczym biblijna żmija jednym komuszkiem języczka wołał "otwórzcie drzwi chrystusowi" a drugim "komuszkiem języczka" z góry na dół te drzwi zamykał by paruzja była tylko na papieże a Chrystus tylko na krzyżu "niech będzie pochwalony .... " goły jak dziady pod kościołem w czasach z których Papież niestety Polak wzywał ducha by odnowić oblicze ziemi tej ziemi pokalanej przez komuchów powszechnym obowiązkiem szkolnym i elektryfikacją wsi do której dotarło światło alternatywne dla ognia wiary z jakim religia trafiła pod strzechy modlących się by im te strzechy się nie zajarały na skinienie diabła co się w ornat ubrał

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 12:40:04

    Zamordowali człowieka. Czytając niektóre komentarze.. Ludzie serio tacy tępi jesteście?

  • gość 2019-09-23 13:11:44

    Gość - niezalogowany 2019-09-23 12:40:04 zamordowali człowieka "i jeszcze" zamordowali swojego darczyńcę zapewne z Duchem JPII odnawiającym obliczę ziemi tej ziemi pokalanej kulturą niepokalaną tak jak budowniczowie swojej Świątyni Opatrzności Bożej

  • Max - niezalogowany 2019-09-23 14:03:02

    Ludzie ile tu debili siedzi na My Lomza. Smutna wiadomość. Niech odpoczywa w pokoju....

  • gość 2019-09-23 15:16:35

    Max - niezalogowany 2019-09-23 14:03:02 jak matka z dzieckiem koło Krzyża Św. popełniła samobójstwo rozszerzone to ks. Stefanek w radio nadzieja mówił że media nie powinie się takimi przypadkami zajmować

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 16:42:02

    Co się z tymi ludźmi dzieje
    Jak tak można

  • gość 2019-09-23 17:36:57

    Gość - niezalogowany 2019-09-23 16:42:02 jak człowiek zdechł czytam ducha wyzionął na śmietniku blisko kościoła (w Łomży to nawet kościół jest blisko kościoła) to winą obarczono biedaka bo pijak bo alkohol tak samo tłumaczono klerykalną pedofilię wskazując że to przez rozpite rodziny dzieci lgną do księży .... jak księża do tabernakulum zapewne .... w komunii z "ofiarami" tymi ofiarami nienasyceni "...na wieki wieków amen"

  • Gość - niezalogowany 2019-09-24 07:38:01

    Gazeta ta dzieki takim wpisom stała sie zwyklym BRUKOWCEM. Kiedy wkoncu ktos zajmie sie za przegladanie wiadomosci i dopiero Publikacją

  • gość 2019-09-24 08:48:50

    Do wyżej: Same treści artykułów są najczęściej jak z brukowca. Komentarze to kontrofensywa na tę papkę.

  • правда - niezalogowany 2019-09-24 09:34:44

    @ gość 2019-09-24 08:48:50do jeszcze wyżej BRUK OWIEC to tabernakulum żywego słowa kultura wyższa upadła jak sam diabeł zrobi wszystko aby bruk owiec nie stał się tym czym być powinien dlatego ta kultura wyższa we krwi oddawanej z Chrystusem utopiła wile milionów istnień doprowadzając do rewolucji przynoszącej sprawiedliwość odwetową za tak liczne wieki sprawiedliwości religijnej charakteryzującej się kulturą wyższą wiecznie nienasyconych krwiopijców nie mającą w sobie nic ze sprawiedliwości naprawczej przy tabernakulum swojego bałwochwalstwa szafarzącą krzyżem pańskim zamiast krzyżem swoim a to właśnie do podjęcia krzyża swojego zachęca Jezus mówiący kto chce iść za mną niech się zaprze samego siebie niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje ? po co po to żeby "oddawać krew z Chrystusem" NON POSSUMUS Jezus mówi ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat by dać świadectwo wiar ??? w czary mary z jakimi przychodzi ubrana w szaty liturgiczne kultura wyższa ??? NON POSSUMUS - правда ? JEZUS jest "BRUKOWCEM" On mówi JA jestem drogą ... prawdą .... życiem - - правда ? a jaką drogą kroczy JEZUS ? in piętami (Rdz. 3 15- do nadal) klepie w bruk !!! Dlaczego ??? dlatego że Głowami Kapłanów wybrukowana jest droga .... nauki wiary "niech będzie pohwalony ..." "poprawcie mnie jak się mylę"