Odrapane drabinki, piaskownica w stylistyce minionej epoki, rozpadający się kosz do gry w koszykówkę- to jedyne przeznaczone do zabawy miejsce, jakie mogą wykorzystywać najmłodsi mieszkańcy ul. Kaznodziejskiej. Ich rodzice postanowili zawalczyć o nowy plac zabaw, sfinansowany w ramach budżetu obywatelskiego. Nakręcili film, w którym pokazują dzisiejsze warunki panujące na przyblokowym podwórku.
Rodzice chcieliby, żeby przestrzeń pomiędzy blokami przy ul. Kaznodziejskiej zamieniła się w plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.
- Posiadałby huśtawki, karuzele, zabawki na sprężynie, linarium w kształcie stożka, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, drabinkami wejściowymi oraz rurę strażacką- wyliczają mieszkańcy.
Plac byłby ogrodzony i dostosowany do jednoczesnego przebywania przynajmniej kilkunastu osób. Całość prac została wyceniona na 50 tysięcy złotych.
Zdaniem mieszkańców ul. Kaznodziejskiej, zamiana odrapanego podwórka w nowoczesny plac poprawi też wizerunek całego miejsca. Pobliski klasztor braci kapucynów i szkoła im. B. Jańskiego sprawiają, że każdego dnia przechodzi tamtędy przynajmniej- jak wyliczyli- sto osób.
Głosowanie na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego rozpocznie się 12. maja.