Uroczyste otwarcie Roku Jubileuszowego w kościele stacyjnym, którym jest Parafia i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, nastąpi w niedzielę 26 stycznia w Godzinie Miłosierdzia, podczas mszy św o 15.00.
Papież Franciszek bullą Spes non confundit („Nadzieja zawieść nie może”) ogłosił Jubileusz Zwyczajny w Kościele Powszechnym, który trwa od otwarcia watykańskich drzwi świętych w dniu 24 grudnia 2024 roku do ich zamknięcia w dniu 6 stycznia 2026 r. Czas ten ma nas zachęcić do głębszego przeżywania wiary w jedności z wiernymi na całym świecie.
W związku z jubileuszem Biskup Łomżyński, Janusz Stepnowski powołał kościoły stacyjne w naszej diecezji. Ustanowienie ich ma na celu wskazanie miejsc szczególnych, w których wierni mogą doświadczyć obfitości Bożych łask, uczestnicząc w liturgii, adoracji oraz modlitwie, w ten sposób uwielbiać Boga, dziękować za jego dobrodziejstwa oraz prosić o dalsze łaski dla nas i przyszłych pokoleń. Wśród wskazanych kościołów znalazła się Parafia i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. 26 stycznia odbędzie się tam uroczyste otwarcie Roku Jubileuszowego podczas mszy świętej o godzinie 15:00.
Wierni w Roku Jubileuszowym będą mogli uzyskać następujące odpusty jubileuszowe:
Pomimo zasady, że dziennie można uzyskać tylko jeden odpust zupełny, wierni otrzymają drugi akt miłosierdzia na rzecz dusz czyśćcowych, jeśli tego samego dnia podejmą drugi raz dzieło jubileuszowe i przystąpią po raz drugi do Komunii św. podczas Eucharystii.
Wierni, odwiedzając wymienione kościoły, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tj.: