Reklama

Zaproszenie na otwarcie Roku Jubileuszowego w Parafii i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży

14/01/2025 13:18
STY26

Sanktuarium Miłosierdzi Bożego w Łomży godz: 15:00

Uroczyste otwarcie Roku Jubileuszowego w kościele stacyjnym, którym jest Parafia i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, nastąpi w niedzielę 26 stycznia w Godzinie Miłosierdzia, podczas mszy św o 15.00.

Papież Franciszek bullą Spes non confundit („Nadzieja zawieść nie może”) ogłosił Jubileusz Zwyczajny w Kościele Powszechnym, który trwa od otwarcia watykańskich drzwi świętych w dniu 24 grudnia 2024 roku do ich zamknięcia w dniu 6 stycznia 2026 r. Czas ten ma nas zachęcić do głębszego przeżywania wiary w jedności z wiernymi na całym świecie.

W związku z jubileuszem Biskup Łomżyński, Janusz Stepnowski powołał kościoły stacyjne w naszej diecezji. Ustanowienie ich ma na celu wskazanie miejsc szczególnych, w których wierni mogą doświadczyć obfitości Bożych łask, uczestnicząc w liturgii, adoracji oraz modlitwie, w ten sposób uwielbiać Boga, dziękować za jego dobrodziejstwa oraz prosić o dalsze łaski dla nas i przyszłych pokoleń. Wśród wskazanych kościołów znalazła się Parafia i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. 26 stycznia odbędzie się tam uroczyste otwarcie Roku Jubileuszowego podczas mszy świętej o godzinie 15:00.  

Reklama

Wierni w Roku Jubileuszowym będą mogli uzyskać następujące odpusty jubileuszowe:

  • odpust za pobożną pielgrzymkę do kościoła jubileuszowego połączoną z uczestnictwem tam we Mszy św., nabożeństwie Słowa Bożego, Drodze Krzyżowej lub różańcu,
  • odpust za pobożne nawiedzenie kościoła jubileuszowego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i rozmyślaniem, zakończoną modlitwami Ojcze nasz, Wierzę, Zdrowaś Maryjo,
  • odpust dla osób, które z ważnych powodów nie mogą nawiedzić kościołów jubileuszowych (osoby starsze, chorzy, osoby stale posługujące chorym) za jedność duchową z wiernymi nawiedzającymi miejsca jubileuszowe i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę oraz innej modlitwy zgodnej z intencjami Roku Świętego, ofiarowując swoje cierpienia lub życiowe trudności,
  • odpust za dzieło miłosierdzia, głównie na rzecz służby braciom obciążonym różnymi potrzebami lub trudnymi sytuacjami,
  • odpust za dzieło pokuty, które świadczy o podjętym nawróceniu (np. powstrzymanie się przez jeden dzień od błahych rozrywek realnych lub wirtualnych, od zbędnej konsumpcji w połączeniu z datkiem dla ubogich) lub miłości (np. wspieranie dzieł na rzecz obrony i ochrony życia, samotnych, migrantów).

Pomimo zasady, że dziennie można uzyskać tylko jeden odpust zupełny, wierni otrzymają drugi akt miłosierdzia na rzecz dusz czyśćcowych, jeśli tego samego dnia podejmą drugi raz dzieło jubileuszowe i przystąpią po raz drugi do Komunii św. podczas Eucharystii.

 Wierni, odwiedzając wymienione kościoły, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tj.:

  •  przystąpienie do sakramentu pokuty,
  • przyjęcie Komunii Świętej,
  • modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
  • brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/01/2025 14:29
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości