Reklama

Zaśmiecony las w gminie Piątnica. Sprawca nie posprzątał, szuka go policja

29/05/2026 12:33

Wracamy do tematu zaśmieconego lasu w okolicach wsi Poniat w gminie Piątnica. W połowie maja ktoś zostawił przy leśnej drodze stertę odpadów: opony, kartony, resztki jedzenia, butelki, torby. Gmina dała sprawcy lub sprawcom 7 dni posprzątanie śmieci bez konieczności zawiadamiania policji. Czas jednak minął, sprawcy nie ma, a sprawą zajmuje się policja.

Skandaliczny incydent w okolicach wsi Poniat. Między 15 a 17 maja ktoś zaśmiecił las. O zdarzeniu poinformowała w mediach społecznościowych gmina Piątnica. Lokalne władze postawiły sprawę jasno. Sprawca lub sprawcy mieli 7 dni na posprzątanie tego, co zostawili w lesie. W przeciwnym razie sprawa ma zostać zgłoszona organom ścigania. Co więcej, wśród opadów znaleziono dokumenty wskazujące właściciela i prawdopodobnego sprawcę.

Czas minął, a lasu nikt nie posprzątał. Sprawca lub sprawcy milczeli. Sprawa trafiła więc do Komendy Miejskiej Policji w Łomży, co potwierdziła nam Urszula Brulińska z zespołu prasowego KMP. Poszukiwania sprawcy lub sprawców trwają.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości