Złe wiadomości dla kierowców. Ceny paliw na łomżyńskich stacjach wyraźnie wzrosły. Zdaniem ich właścicieli będzie jeszcze drożej i dodają, że nie jest to chwilowy trend. Eksperci od rynku paliw też spodziewają się dalszych podwyżek cen. Średnio za litr benzyny i oleju napędowego możemy zapłacić do 20 groszy na litrze więcej niż w poprzednim tygodniu.
W tej chwili najwięcej płacą kierowcy w województwie zachodniopomorskim - za litr bezołowiowej 95 4,55 zł, a oleju napędowego - 4,58 zł. Najtaniej tankuje się w województwie dolnośląskim, gdzie litr benzyny bezołowiowej 95 kosztuje średnio 4,32 zł, a oleju napędowego - 4,42 zł.
Jedynie powody do zadowolenia mają kierowcy samochodów napędzanych przez gaz LPG. W Łomży litr możemy kupić już za poniżej 1,80 zł. Eksperci twierdzą nawet, że cena na gaz się utrzyma.
Według różnych szacunków w Polsce jeździ od 1,8 do 2,5 mln samochodów z instalacjami LPG.