Po wakacjach rodzice dowożący dzieci do Szkoły Podstawowej nr 5 i interesanci instytucji miejskich przy ul. Polnej będą mogli zostawić samochód na zupełnie wyremontowanym parkingu, na który wjadą po nowej nawierzchni- bez obawy o zawieszenie w samochodzie. Na remont parkingu z budżetu miasta wydane zostanie 250 tysięcy złotych.
Dziś parking przy "piątce" to niezbyt duży, betonowy plac, a prowadząca do niego droga dojazdowa ułożona jest z powybijanej kostki. Nierówny jest też chodnik biegnący tuż obok drogi dojazdowej.
Parking i droga dojazdowa do szkoły i mieszczących się tuż obok niej kilku miejskich instytucji, m. in. Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta czy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2, nowe oblicze zyskają już za kilka miesięcy.
Remont rozpocznie się 1. lipca i potrwa maksymalnie do końca sierpnia. W całości zostanie wykonany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Prace pochłoną 250 tysięcy złotych.