Reklama

Zebrali pieniądze na hipoterapię. Dzieci będą jeździły za darmo. [FOTO i VIDEO]

03/05/2014 19:10

Nawet kilkaset złotych miesięcznie pochłania rehabilitacja dziecka niepełnosprawnego. Choć efekty widać szybko, dla wielu barierą są koszty związane z terapią. Dlatego Stowarzyszenie Quźnia Dzieciom postanowiło zorganizować charytatywną majówkę, z której dochód w całości został przeznaczony na rehabilitację najmłodszych.

Imprezy zorganizowanej w siedzibie Quźni w Budach Czarnockich nie zepsuło nawet przenikliwe zimno. Goście dopisali- i z serca wrzucali datki do puszek kwestarskich, rozstawionych przy wszystkich atrakcjach zorganizowanych prze Stowarzyszenie.

- Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na opłacenie hipoterapii dla dzieci z powiatu łomżyńskiego- zapewnia Konrad Przeździecki, prezes Stowarzyszenia Quźnia.

Ta prosta metoda rehabilitacji, polegająca na kontakcie dziecka z koniem, nauce jazdy w siodle lub przejażdżkach na lonży, przynosi ogromne sukcesy.

Reklama

- Wystarczy rok regularnych ćwiczeń, żeby osoba pozbawiona możliwości samodzielnego poruszania się, odzyskała sprawność fizyczną. Jazda na koniu powoduje taki sam ruch naszych mięśni, jak przy chodzeniu- wyjaśnia Dominika Wróblewska, hipoterapeutka Stowarzyszenia Quźnia.

Podczas charytatywnej majówki można było podziwiać widowiskowe pokazy skoków przez przeszkody, pełną gracji jazdę amazonek i ujeżdżanie konia w dynamicznym stylu rodem z Dzikiego Zachodu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości