Kuria Diecezjalna w Łomży poinformowała o rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Grądy Woniecko. Ma to związek z wpłynięciem w ostatnich dniach zgłoszenia dotyczącego proboszcza do Delegata Biskupa Łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży.
Rzecznik Kurii Diecezjalnej Ks. Jan Krupka poinformował, że Biskup Łomżyński przyjął złożoną rezygnację proboszcza parafii Grądy Woniecko. Rozpoczęta została także procedura przewidziana "właściwymi dokumentami Kościoła".
- Biskup Łomżyński zatroszczył się o bieżącą posługę duszpasterską w parafii mianując administratora do czasu podjęcia innych decyzji - czytamy w oświadczeniu.
- W poszczególnych diecezjach zostali mianowani Delegaci ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz Duszpasterze osób pokrzywdzonych. Ich zadaniem jest odpowiednio prowadzenie komisji stałej lub powołanej ad hoc do prowadzenia dochodzenia wstępnego przewidzianego normami Stolicy Apostolskiej i „Wytycznymi" Konferencji Episkopatu Polski, oraz otoczenie opieką duszpasterską osób pokrzywdzonych - czytamy na stronie kurii.