Reklama

Zmiana pokoleniowa w ratuszu i nie tylko?

16/01/2015 08:52

Trwają prace związane ze zmianą struktury organizacyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski potwierdził, że w tym roku na emeryturę powinno przejść 20 osób oraz że prowadzi rozmowy z tymi osobami i namawia je do skorzystania z tej możliwości, aby zwolnić miejsca pracy młodym ludziom.

- Zapotrzebowanie na pracę wśród młodych ludzi jest bardzo duże, o czym świadczy konkurs na podinspektora w Urzędzie Stanu Cywilnego, na który aplikowały 33 osoby – mówił Prezydent.

Chrzanowski zapowiedział zlecenie w następnym tygodniu audytu organizacyjnego firmie zewnętrznej.

- Audyt ma wskazać, czy pewne stanowiska w Urzędzie się nie dublują oraz pokazać, jakie są zakresy obowiązków pracowników każdego szczebla. Pewną swoją wizję na temat funkcjonowania Urzędu już mamy, ale też chcemy, żeby przyjrzała się temu firma zewnętrzna - mówił.

Reklama

Prezydent Łomży przekazał także, że zlecony zostanie również audyt finansowy, który w założeniach ma przeprowadzić Regionalna Izba Obrachunkowa.

Jak się okazuje, zmiany personalne nie dotyczą tylko Urzędu Miejskiego. Mariusz Chrzanowski poinformował, że z końcem czerwca na emeryturę odejdzie dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Sławomir Grygo. Dlatego prawdopodobnie już w marcu zostanie rozpisany konkurs na to stanowisko.

– Od nowego dyrektora będę oczekiwał koncepcji funkcjonowania tej jednostki w oparciu o dokonanie konkretnych zmian w sposobie zarządzania, przy mniejszej liczbie stanowisk kierowniczych – mówił Mariusz Chrzanowski podkreślając, że ma swoje oczekiwania w tej kwestii. Dodał również, że w następnych tygodniach planuje przyjrzeć się pracy rad nadzorczych spółek miejskich.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości