Reklama

Zmiany w Radzie Miejskiej

28/09/2022 16:02

​​​​​​​Łomżyńscy radni odwołali Andrzeja Grzymałę z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Zlikwidowali również kilka komisji.

Wniosek o odwołanie Andrzeja Grzymały złożony został w ubiegłym tygodniu. Swoje podpisy złożyli pod nim radni Obywatelskiego Klubu Samorządowego, Przyjaznej Łomży i PiS. Wnioskodawcy argumentowali swoją propozycję trudną sytuacją finansową miasta. Radny Andrzej Grzymała jest członkiem prezydenckiego klubu radnych. Więcej: Łomża. Grupa radnych wnioskuje o odwołanie wiceprzewodniczącego

- Odwoływanie przewodniczącego i mówienie, że to ze względów finansowych, to mija się z celem – mówił przed głosowaniem Andrzej Grzymała, który zwracał uwagę, że w radzie obligatoryjnie musi być wiceprzewodniczący – wynika to z przepisów prawa.  

Reklama

Ostatecznie wygrała strona wnioskodawców. „Za” odwołaniem Grzymały było 12 radnych, podczas gdy 1 radny głosował przeciw i 1 wstrzymał się od głosu.

Radni zdecydowali o jeszcze jednej zmianie. Zgodnie z ich wolą zlikwidowane zostają te komisje, do których istnienia nie obliguje radnych prawo. Z sześciu zostaną tylko dwie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości