Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Stefan Krajewski będzie "jedynką" na liście PSL-Koalicja Polska. Listę Lewicy otworzy Paweł Krutul, przedstawiciel partii Wiosna. To kolejni oficjalnie zaprezentowani liderzy naszego okręgu wyborczego.
- Nie jesteśmy antyPiS-em, ani antyopozycją. Jesteśmy za silną, demokratyczną i sprawiedliwą Polską - mówił podczas krajowej konwencji wyborczej Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. Partia wystartuje w jesiennych wyborach jako komitet wyborczy PSL-Koalicja Polska. Według wcześniejszych zapowiedzi w składzie komitetu ma znaleźć się miejsce dla posłów koła UED, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli Kukiz'15. W przypadku naszego okręgu zaskoczenia nie ma. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią listę otwierał będzie prezes struktur wojewódzkich PSL Stefan Krajewski.
Wiemy też, że listę Lewicy otwierał będzie Paweł Krutul, przedstawiciel partii Wiosna. Polityk ogłosił swój start w niedzielę 18 sierpnia w Białymstoku. Lewica to połączone siły partii SLD, Wiosny oraz Razem. - Zaczynamy naszą podróż do Sejmu, tam gdzie nas nie ma - powiedział w Warszawie szef sztabu Robert Biedroń.
Na kompletne listy wyborcze będziemy musieli jeszcze poczekać.
zdj. główne: sejm.gov.pl