Ponad 6,6 tysiąca osób oddało prawie 21 tys. głosów na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Wczoraj (15.12) Rada Budżetu Obywatelskiego zatwierdziła wyniki i zdecydowała, że łącznie zrealizowanych zostanie 18 zadań z 32 poddanych głosowaniu.
Głosowanie odbywało się w okresie od 2 do 20 listopada br., a każdy mieszkaniec Łomży mógł zagłosować jednorazowo, wybierając maksymalnie jedno zadanie w każdej z czterech kategorii zadań: ogólnomiejskich, strefowych, osiedlowych i Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim.
"Ankietę internetową wypełniło 1677 osób, oddając 4871 głosów. Papierowe karty do głosowania wypełniło 4928 mieszkańców oddając łącznie 16.069 głosów. Odrzucono 44 ankiety internetowe i 346 kart papierowych z uwagi m.in. na brak daty lub podanie daty niemieszczącej się w terminie głosowania, niewłaściwej liczby oddanych głosów, podanie adresu spoza Łomży lub niepodaniu go w ogóle oraz brak czytelnego podpisu" - informują miejscy urzędnicy.
Reklama
Rada Budżetu Obywatelskiego zatwierdziła już wyniki i zdecydowała, że łącznie zrealizowanych zostanie 18 zadań z 32 poddanych głosowaniu.
- To był specyficzny i trudny rok, w którym nie łatwo było nam przejść przez wszystkie etapy budżetu obywatelskiego. Cieszę się, że mimo to, było zgłoszonych dużo zadań, szczególnie tych osiedlowych - mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki i dziękuje wszystkim, którzy zgłosili swoje propozycje oraz wzięli udział w głosowaniu.



Źródło: UM Lomza/fot. Kamil Brzostowski