W trakcji akcji "ZNICZ" na polskich drogach policjanci zatrzymali aż 1 tys. 245 nietrzeźwych kierujących. To więcej niż w ubiegłym roku. Spadła natomiast liczba wypadków i ofiar śmiertelnych, jednak bilans ostatnich dni nadal jest tragiczny. W 268 wypadkach zginęło 25 osób, a 346 zostało rannych.
Tegoroczna policyjna akcja „Znicz” trwała od czwartku (31.10) do niedzieli (3.11). Funkcjonariusze ruchu drogowego patrolowali trasy w całej Polsce, w szczególności zwracając uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami.
- W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba kierowców pod wpływem alkoholu niestety wzrosła. Policjanci zatrzymali 1 tys. 245 nietrzeźwych kierujących. To o 205 osób więcej niż w 2018 roku. Spadła natomiast – o 99, liczba wypadków, a ofiar i rannych było niemal dwa razy mniej - przekazuje w komunikacie MSWiA.
Reklama
Z policyjnych raportów wynika, że najtragiczniejsza była niedziela, kiedy zginęło 9 osób. Tego dnia policjanci zatrzymali też najwięcej kierowców pod wpływem alkoholu. W akcji „Znicz” wzięło udział około 5 tysięcy policjantów drogówki, wspieranych przez innych funkcjonariuszy. Policjanci dbali o bezpieczeństwo i porządek zarówno na głównych trasach, jak i drogach dojazdowych do cmentarzy.
W okresie 31.10 - 3.11 na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży doszło do 1 wypadku drogowego i 12 kolizji. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących: