Reklama

Znów będzie ślisko!

04/03/2021 12:23

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie przed oblodzeniem. Na drogach może być niebezpiecznie.

Alert będzie obowiązywał od godz. 20:00 dnia 04.03.2021 do godz. 10:00 dnia 05.03.2021.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni drog i chodnikow po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Temperatura minimalna przy gruncie od -5°C do -3°C - przekazuje Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Reklama

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest częstą przyczyną wypadków.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości