Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie przed oblodzeniem. Na drogach może być niebezpiecznie.
Alert będzie obowiązywał od godz. 20:00 dnia 04.03.2021 do godz. 10:00 dnia 05.03.2021.
- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni drog i chodnikow po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Temperatura minimalna przy gruncie od -5°C do -3°C - przekazuje Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.
Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.
Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest częstą przyczyną wypadków.