Mamy za sobą miesiąc prawdziwej zimy. Wszystko wskazuje na to, że czekają nas kolejne dni dużego mrozu.
W weekend mróz trochę odpuścił, ale to nie oznacza końca zimowej aury. Mimo rozpogodzeń musimy być przygotowani na śnieg, temperaturę odczuwalną obniży silny wiatr. W nocy w naszym regionie znów może być -16 st. C.
- Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16°C do -12°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h – ostrzega Tomasz Siemieniuk, dyżurny synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku.
Alert dotyczy dzisiejszej nocy i jutrzejszego poranka.

Według synoptyków Polska w ostatnim tygodniu miesiąca dostanie się znów pod wpływ arktycznych mas powietrza z północy i wschodu kontynentu. Temperatury spadną, a mróz powróci na terytorium Polski. Oprócz ponownych spadków temperatury i mrozów zima na koniec lutego przyniesie jeszcze silne opady śniegu.