Zrobił to! Szkoleniowiec Fight Club Łomża MMA, BJJ wywalczył złoty medal podczas XIV Mistrzostw Polski No Gi Jiu Jitsu 2024.
Damian Zorczykowski przed występem mówił, że chce podtrzymać tradycję i przywieźć z Poznania medal. - Liczę, że jak co roku, uda mi się wejść na "pudło". Jest lekki stresik, bo wystąpię w nowej dla siebie kategorii wagowej - przyznawał wczoraj.
35-latek wystąpił w kat. 79,5 kg w grupie brązowych pasów masters 2. Wygrał trzy walki. Za każdym razem triumfował na punkty. - Cieszę się z tytułu najlepszego. Moja ręka wędrowała w górę. Stoczyłem dobre pojedynki, w swoim stylu - dodaje.
ZOBACZ TAKŻE: Zorczykowska mistrzynią Polski! Brąz Steczkowskiej i Hermanowskiego! (foto)
Świeżo upieczony mistrz ruszył już do domu. Zatrzymał się na McDonald's. - Zamówiłem chickena, a do tego big maca. Z kuponów, bo taniej - śmieje się.