"Zwolnij! Bezpiecznie dojedziesz do celu" - takie hasło znajdziemy na zapachowych choinkach, którymi łomżyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego obdarowują dziś kierowców. Trwa przedświąteczna akcja profilaktyczna łomżyńskiej drogówki.
Jak informuje mł. asp. Ewelina Szlesińska, dziś w Łomży prowadzona jest akcja profilaktyczna łomżyńskiej drogówki. Policjanci zatrzymują do kontroli pojazdy, a ich kierowców obdarowują odblaskami oraz zapachowymi choinkami, przygotowanymi przez KWP Bialystok we współpracy z Nadlesnictwem Dojlidy. "Przy okazji" badany jest też stan trzeźwości kierujących, sprawdzane pasy bezpieczeństwa i prawidlowy przewóz dzieci.
Szczególną uwagę policjanci zwracają też na pieszych, którzy również otrzymują w prezencie elementy odblaskowe. Wszystkie te działania wpisują się w prowadzoną już od dłuższego czasu akcję promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym i używania odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, do czego zobowiązują przepisy, ale również w mieście, gdzie mimo oświetlenia ulicznego, po zmroku ubrani na ciemno piesi są słabo widoczni.