Reklama

Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Wielkanoc

18/04/2014 06:43

Z okazji Wielkanocy swoje życzenia mieszkańcom Diecezji Łomżyńskiejzłożył Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. Treść życzeń publikujemy poniżej.

Umiłowani Bracia i Siostry!

Po świętej i bogatej w znaki liturgii Wielkich Dni przeżywamy radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne Święta naznaczone atmosferą oczekiwania na kanonizację bł. Jana Pawła II, przepełniają nasze serca wdzięcznością wobec Boga za podarowane odkupienie oraz za dar życia i osoby Polskiego Papieża. Przypominamy dziś sobie jedne z ostatnich jego słów: „Potrzebujemy Ciebie Zmartwychwstały Panie!" Czynimy je modlitwą o pokój serca każdego z nas, jak i wołaniem o pokój w Europie i na świecie – tym bardziej kiedy myślimy o trudnej i niebezpiecznej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. Niech Zmartwychwstały Pan, który działa w głębiach serca, ugasi spory, pomnoży miłość oraz wzmocni wiarę i nadzieję.

Reklama

Dzielę się również radością, która przyszła z Watykanu. Papież Franciszek docenił wieloletnią i ofiarną pracę w służbie Stolicy Apostolskiej Księdza Prałata Marka Zalewskiego kapłana Naszego Prezbiterium. Podniósł go do godności Arcybiskupa i mianował Nuncjuszem Apostolskim w Zimbabwe. Ksiądz Prałat przyjmie sakrę biskupią w naszej Łomżyńskiej Katedrze 31 maja o godzinie 17:00. Już dziś na tę uroczystość serdecznie zapraszam i proszę o modlitwę w intencji Arcybiskupa Nominata.

Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie – głębokiego doświadczenia zbawczej obecności Chrystusa. Niech każde rodzinne spotkanie, stanie się źródłem radości i mocy potrzebnej w codziennym życiu.

Reklama

Wasz Biskup
+ Janusz Stepnowski

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości