07/04/2025 | Autor: Portal mylomza.pl | źródło: mylomza.pl
W ramach akcji KATYŃ... ocalić od zapomnienia oraz Dąb Pamięci 17 września 1939, posadzono dwa dęby i poświęcono tablice pamiątkowe por. Kazimierzowi Marjakowi oraz plut. Stanisławowi Bagińskiemu. Uroczystość zakończyła się wsłuchaniem w słowa utworu Katyń Jacka Kaczmarskiego. Organizatorzy – Burmistrz Jedwabnego Adam Mariusz Niebrzydowski, Dyrektor M-GOK Jedwabne Ewelina Żebrowska-Walczyk oraz Stowarzyszenie Grupa Wschód Andrzej Bieluczyk, dziękują za uczestnictwo i upamiętnienie ofiar. Szczególne podziękowania skierowano do Pana Kazimierza Sokołowskiego za wykonanie tablic oraz Nadleśnictwu Łomża Lasy Państwowe za sadzonki dębów.