6 kwietnia 2025 roku w 85 rocznicę Dnia Katyńskiego Gmina Jedwabne uczciła pamięć zaginionych na Wschodzie i pomordowanych w Katyniu, Ostaszkowie, Charkowie, Twerze i Bykowni w 1940 roku.
W ramach akcji: "KATYŃ... ocalić od zapomnienia" oraz "Dąb Pamięci 17 września 1939" posadzono dwa dęby oraz poświęcono tablice pamiątkowe por. Kazimierzowi Marjakowi, oraz plut. Stanisławowi Bagińskiemu.
Jeden dąb to jeden (przedstawiciel polskiej inteligencji, żołnierz, duchowny, lekarz, leśniczy, profesor i każdy inny człowiek pojmany przez NKWD) zamordowany przez sowietów strzałem w tył głowy.
Po mszy świętej w intencji zaginionych na Wschodzie i zamordowanych mieszkańców gminy Jedwabne, ks. Dziekan Jerzy Dembiński poświęcił pamiątkowe tablice, przy których Wartę Honorową pełnili żołnierze Garnizonu Łomża 18 Łomżyński Pułk Logistyczny, po czym delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.
Zwieńczeniem uroczystości było wsłuchanie się w słowa utworu Jacka Kaczmarskiego pt. "Katyń".