Chcesz spojrzeć w oczy historii? Będziesz mieć okazję już 19 sierpnia o godz. 17.30 na terenie Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. Właśnie wtedy odbędzie się „Inscenizacja walk o Nowogród”, czyli widowisko stworzone przy współpracy grup rekonstruktorów z całej Polski.
„Inscenizacja walk o Nowogród” będzie zawierała scenę ewakuacji polskich cywili z jednego z domów. W międzyczasie pomiędzy siłami wojsk polskich i niemieckich wywiąże się walka.
Organizatorami tej symbolicznej lekcji historii są Gmina Nowogród wraz z Województwem Podlaskim.
Inscenizację, która odbywać się będzie w godzinach popołudniowych poprzedzi „Niedziela Św. Rocha w 100-lecie Niepodległej”. Wydarzenie odbywać się będzie od godz. 10.00 również na terenie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie.
Dzięki współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży, Skansenu Kurpiowskiego oraz Gminy Nowogród mieszkańcy Łomży będą mogli przez cały dzień dojechać na imprezy, a po zakończeniu wrócić autobusem MPK. Cena biletu na całej trasie (w dwie strony) to pięć złotych.