Reklama

10 lat w Unii. Co zmieniło się w mieście w tym czasie?

30/04/2014 05:39

Od 1. do 11. maja przedsiębiorcy i instytucje, którym udało się rozwinąć dzięki unijnym dotacjom, otworzą przed łomżyniakami drzwi swoich przedsiębiorstw. W tym czasie będzie można odwiedzić miejską pływalnię, centrum zarządzania ruchem autobusowym w MPK czy firmę Prefbet w Śniadowie.

Miejska Pływalnia nr 2, która powstała przy udziale środków unijnych, zorganizuje dla łomżyniaków zajęcia Aqua Fitness i lekcję nurkowania (basen będzie można odwiedzić 11. maja od godz. 12.00 do 14.00).

Stadion miejski stanie otworem przed przedszkolakami, które na profesjonalnych boiskach będą miały okazję rozegrać kilka sportowych konkurencji.

Zainteresowani mogą tez wybrać się do bazy MPK przy ul. Spokojnej, gdzie będzie można zwiedzić stację tankowania, stanowiska naprawy, centrum zarządzania ruchem, system biletu elektronicznego i system monitoringu.

Reklama

Na mieszkańców otworzą się też firmy, którym zastrzyk gotówki z Unii Europejskiej pomógł rozwinąć skrzydła. Na pokaz produkcji betonu zaprasza Prefbet Śniadowo.

Listę wszystkich atrakcji dokumentujących 10 lat Łomży w Unii Europejskiej można znaleźć na stronie: http://www.10latwue.pl/znajdz-atrakcje/.

"10 lat Polski w Unii Europejskiej" to akcja ogólnopolska. Największe atrakcje związane z okrągłym jubileuszem organizowane są w miastach wojewódzkich. W Białymstoku podczas pikniku unijnego zaplanowanego na 1. maja wystąpi m. in. Jula i Sylwia Grzeszczak, Robert Sowa przygotuje poczęstunek dla białostoczan, a Maciej Pol dostarczy wrażeń związanych z pokazem iluzjonistycznym.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości