Także w tym roku wypłacana będzie 14. emerytura. Seniorzy otrzymają świadczenie w czwartym kwartale 2022 r. Ma to być 1338 zł brutto.
Marlena Maląg, szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej poinformowała, że także w tym roku wypłacona zostanie 14. emerytura.
- Decyzja, że świadczenie będzie realizowane, została podjęta przez premiera Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Przeanalizowano sytuację gospodarczą i przede wszystkim zasobność portfeli emerytów w związku z rosnącą inflacją. Czternasta emerytura będzie wypłacana w czwartym kwartale tego roku - twierdzi minister rodziny i polityki społecznej - mówiła Marlena Maląg w radiowej Jedynce. - Kończymy prace nad ustawą, niedługo ona wyjdzie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i zacznie się jej proces legislacyjny - dodała.
Reklama
Zgodnie z rządowymi założeniami czternasta emerytura ma być wypłacana na poziomie minimalnej emerytury, czyli brutto będzie to 1338 złotych. Tak, jak w ubiegłym roku wprowadzony zostanie próg dochodowy. Zastosowany zostanie też mechanizm “złotówka za złotówkę”. To oznacza, że emeryci, którzy przekroczą ten próg dochodowy, będą mieli świadczenie pomniejszane o kwotę przekroczenia.