Parafia Bożego Ciała w Łomży oraz ruch Wojowników Maryi w Łomży zapraszają na niezwykłe nabożeństwo – rozważania 24 godzin Męki Pana Jezusa. Początek w kościele Bożego Ciała w piątek, 16 września, o godz. 17.00.
Nabożeństwo polega na trwającej dobę adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym czasie odczytywane są co godzina rozważania poszczególnych etapów Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Jest to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiary i pobożności pasyjnej.
W organizację tegorocznego nabożeństwa w parafii Bożego Ciała włączyła się wspólnota Wojowników Maryi działająca przy parafii oraz wielu członków tego ruchu z terenu diecezji i Polski. Rozważania poprowadzi założyciel i duchowy opiekun wspólnoty, ksiądz Dominik Chmielewski. Piątkową Mszę świętą o godz. 18.00 odprawi biskup łomżyński Janusz Stepnowski.
Kulminacją niezwykłego nabożeństwa będzie procesja ulicami Łomży, która wyruszy sprzed kościoła Bożego Ciała w sobotę, o godzinie 15.00. Na jej zakończenie, o godz. 18.00 będzie sprawowana dziękczynna Eucharystia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej i profilu Facebooka parafii Bożego Ciała w Łomży.
nadesłane/zdj.ilustracyjne