Reklama

54-latka „z ciężką nogą” straciła prawo jazdy. 150 km/h na liczniku!

28/05/2026 10:48

54-letnia kobieta kierująca Audi straciła prawo jazdy na trzy miesiące po kontroli policjantów z łomżyńskiej drogówki. Kierująca powinna jechać z prędkością maksymalną 90 km/h. Na liczniku było aż 150 km/h! Do zdarzenia doszło w gminie Miastkowo.

Policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali kierowców w gminie Miastkowo. Do kontroli zatrzymali Audi. Za kółkiem siedziała 54-latka. W miejscu, gdzie dozwolona prędkość to maksymalnie 90 km/h, kobieta jechała 150 km/h!

54-latka straciła prawo jazdy na 3 miesiące. W dodatku musi zapłacić mandat w kwocie 1500 zł, a na jej konto trafiło – jak na ironię – 13 punktów karnych.

Mundurowi przypominają, że od 3 marca 2026 r. weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego. Policjanci zobowiązani są zatrzymać obligatoryjnie, na trzy miesiące, prawo jazdy kierowcy, który przekroczy prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę, nawet poza obszarem zabudowanym. Przepis ten obowiązuje na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych z wyłączeniem dróg ekspresowych i autostrad.

Reklama

Nowością jest również to, że uprawnienia kierowcy, który w czasie tych trzech miesięcy zdecyduje się wsiąść za kierownice zostaną całkowicie cofnięte.

Źródło: KMP w Łomży
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości