Najpierw prawie promil alkoholu u 39-latka w Renault, później prawie półtora promila u 55-latka w Nissanie. Tak wyglądał poniedziałek (25 maja) na drogach powiatu kolneńskiego. Dwaj kierowcy zignorowali zasadę „Piłeś? Nie jedź”, więc musieli oddać prawo jazdy.
W poniedziałek (25 maja) policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kolneńskiego, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych pomiędzy Turoślą a Cieciorami. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni kierowca Renault miał blisko promil alkoholu.
Drugi nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów w Zabielu. Podczas kontroli badanie alkomatem wykazało, że 55-latek siedzący za kierownicą Nissana miał blisko 1,5 promila alkoholu.
Obydwaj mężczyźni stracili prawa jazdy. Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do trzech lat pozbawienia wolności.
Mundurowi zwracają też uwagę, że nawet najmniejsza dawka alkoholu ma wpływ na nasze zachowanie. Alkohol zaburza koncentrację i sprawia, że reakcja jest często opóźniona lub nie ma jej wcale. Wsiadając „za kółko” pod jego wpływem stajemy się zagrożeniem na drodze!