Wczoraj w godzinach wieczornych łomżyńska straż pożarna dostała wezwanie w sprawie wybuchu domu w Augustowie, w wyniku którego starszy mężczyzna utknął pod gruzami. Na miejsce zostały zadysponowane dwie nasze jednostki ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej.
Wczoraj około godziny 20:10 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży przyjął wezwanie dotyczące wybuchu, który miał miejsce w jednym z domów przy ul. Słonecznej w Augustowie. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej „Łomża” oraz 10 innych jednostek.
Służby dotarły na miejsce około godziny 21:17, a ich oczom okazał się doszczętnie zniszczony budynek. Murowany dom okazał się całkowicie zawalony, a najgorszym okazał się fakt, iż pod gruzami znajdował się 76-letni mężczyzna. Strażacy nie czekali ani chwili, okazało się, że mężczyzna był przytomny, dzięki czemu udało się nawiązać z nim kontakt i szczęśliwie wyciągnąć na powierzchnię bez większych obrażeń. 76- latek został przekazany w ręce ratowników medycznych, którzy szybko się nim zajęli.
Służby na ten moment nie potrafią określić, co było przyczyną wybuchu, gdyż nie zostały znalezione ślady dymu i ognia. Wstępne ustalenia mogą wskazywać, że przyczyną eksplozji był wybuch gazu.