Reklama

Administracja ma przejść na pracę zdalną. Minister Niedzielski apeluje do pracodawców

19/01/2022 11:07

Wprowadzamy, tam gdzie to możliwe, przejście na pracę zdalną w administracji publicznej – poinformował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Resort ma jednocześnie apelować do wszystkich pracodawców, którzy mają możliwość wdrożyć bez przeszkód pracę zdalną, aby to zrobili.

Najnowsze dane dotyczące korona wirusa przedstawił dziś minister Adam Niedzielski. Minionej doby potwierdzono w Polsce 30 586 nowych zakażeń. Najwięcej w województwach: mazowieckim (5594), śląskim (4647) i małopolskim (3471). Wykonano ponad 122 tys. badań. Z powodu COVID-19 zmarło 75 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 300 osób. Procentowy udział wariantu Omikron wśród sekwencjonowanych próbek w ostatnich 4 tygodniach to 22,6%. Potwierdzono dotąd 966 przypadków.

- Te wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala bardzo dynamicznie będzie się w najbliższych dniach rozwijała – mówił Niedzielski.

Reklama

Minister poinformował, że w przyszłym tygodniu odnotowywanych może być nawet powyżej 50 tys. zakażeń. Sytuacja ta stanowi ogromne ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej i wymaga podejmowania specjalnych kroków.

- Zdecydowaliśmy tutaj o wprowadzeniu obowiązkowego przejścia na pracę  zdalną w administracji publicznej. W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne , które obowiązek taki nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji, oczywiście z wyjątkiem tych zdań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które musza być realizowane w tradycyjnym modelu pracy

Reklama

Minister apeluje jednocześnie do wszystkich pracodawców, którzy mają możliwość wdrożyć bez przeszkód pracę zdalną, aby to zrobili.

- Jeżeli nie zmniejszymy mobilności, jeżeli nie zmniejszymy liczby okazji, które mogą spowodować transmisję koronawirusa, to niestety musimy się liczyć nadal z tak bardzo dynamicznym wzrostem zakażeń.

Minister dodał, że musimy wrócić do ścisłego przestrzegania zasad DDM – maseczki, zachowywanie dystansu, zwiększona częstotliwość dezynfekowania rąk.  

Reklama

zdj. MZ

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości