Reklama

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz kolejny dofinansuje działalność Kół Gospodyń Wiejskich

12/05/2026 08:54

Od 30 kwietnia 2026 r., po raz kolejny Koła Gospodyń Wiejskich mogą ubiegać się o przyznanie środków finansowych na działalność statutową – informuje Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Pan Adam Frankowski.

Otrzymane fundusze można przeznaczyć np. na działalność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną, realizowanie przedsięwzięć na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich czy krzewienie kultury ludowej.

Wsparcie, niezmiennie uzależnione od liczby członków KGW (ustalonej na dzień złożenia wniosku), wynosi: 

8 tys. zł – dla kół, które tworzy nie więcej niż 30 osób;

9 tys. zł – w przypadku organizacji liczących od 31 do 75 członków,

10 tys. zł – jeśli w skład KGW wchodzi ponad 75 osób.

Istotną zmianą, o której muszą pamiętać zrzeszone gospodynie wiejskie, jest sposób składania wniosków o dofinansowanie. Od tego roku dokumenty przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Osoby potrzebujące wsparcia przy wypełnianiu wniosku elektronicznego mogą uzyskać pomoc bezpośrednio w biurach powiatowych Agencji. Dostępna jest również instrukcja opublikowana na Facebooku Agencji, która pokazuje, jak prawidłowo wypełnić formularz – mówi Dyrektor Frankowski.

Reklama

Na wsparcie działalności statutowej KGW będą miały do dyspozycji 140 mln zł. 

Nabór potrwa do 30 września 2026 roku, pod warunkiem że budżet nie wyczerpie się wcześniej. 

Dotychczas do ARiMR wpłynęło blisko 4,5 tys. deklaracji.

Źródło: Art. sponsorowany Aktualizacja: 12/05/2026 09:05
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości