Reklama

Akademicka Szkoła Ponadgimnazjalna, czyli szkoła liderów informatyki

19/06/2019 11:46

Liczne zwycięstwa w konkursach informatycznych to efekty pracy uczniów i kadry pedagogicznej Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej w Łomży. Mijający rok szkolny obfitował w wiele sukcesów, a popularne ASP zawsze może pochwalić się czymś nowym.

W mijającym roku szkolnym uczniowie Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej aktywnie uczestniczyli w konkursach informatycznych, zdobywając najważniejsze nagrody. Nietuzinkowymi osiągnięciami może pochwalić się Kacper Malczyk - zdobywca I miejsca w kategorii szkół średnich w konkursie RoboExe-Code Masters. To test z programowania, podczas którego uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, używając języków C, C++, Java, C# i Python. Dobrze przygotowany uczeń ASP okazał się bezkonkurencyjny. Co warto podkreślić, Kacper zwyciężył w tym roku również w Infoteście, w którym rywalizowało kilkuset uczniów i uczennic z 21 szkół. Tegoroczny konkurs RoboExe zakończył się szczęśliwie dla całej szkolnej drużyny w składzie: Kacper Malczyk, Łukasz Trzciński, Adam Ciszkowski i Bartłomiej Bruliński. Panowie zajęli 1. miejsce z własnej roboty kinetyczną piaskownicą.

- Wysokie wyniki naukowe uczniów budują prestiż szkoły są świadectwem rzetelnej pracy kadry pedagogicznej. Ostatni rok obfitował w wiele sukcesów, które osiągali nasi wychowankowie w konkursach ogólnopolskich – mówi dyrektor Bożena Święszkowska. - Sukces uczniów jest sukcesem szkoły – dodaje z dumą.

Reklama

- Konkurencja miedzy zespołami była ogromna. Nasi uczniowie sprostali wyzwaniom konkursu i zdobyli pierwsze miejsce – mówi o konkursie Ernest Żebrowski, nauczyciel przedmiotów zawodowych – W tej szkole po prostu kształcimy świetnie radzących sobie w trudnych i skomplikowanych zagadnieniach praktyków. Nasi uczniowie potrafią wykorzystać swój potencjał!– dodaje.

Najzdolniejsi uczniowie na pewno nie będą mieli problemów na rynku pracy. Tym bardziej, że szkoła oferuje dla uczniów technikum informatycznego staże w Grecji, zorganizowane w ramach Erasmus+. To otwarty europejski rynek pracy dla absolwentów ASP.  Uczestnicy stażu mogą podszkolić swoje umiejętności z zakresu tworzenia witryn internetowych, pracy na bazach danych, arkuszach kalkulacyjnych i z edytorami tekstu, nauczyć się języka angielskiego i greckiego oraz odwiedzić greckie firmy informatyczne, m.in. Global Tech. Nie zabraknie też zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz wycieczek.

Reklama

Szkoła realizuje też nowatorski program pn. "Dobry zawód - pewna praca", obejmujący rozwijanie kompetencji z informatyki, matematyki i języka angielskiego, informatyczne obozy naukowe, spotkania z potencjalnymi pracodawcami i warsztaty przygotowujące do wejścia na rynek pracy. Co na pewno zadowoli uczestników, dla najlepszych przygotowano stypendia (do 1000 zł miesięcznie) oraz płatne staże zawodowe (ok. 2000 zł miesięcznie).

Warto podkreślić, że informatyka w ASP jest też na profilu mundurowym. To jedyne w swoim rodzaju połączenie, będące odpowiedzią na poszukiwanych przez resort obrony wykwalifikowanych żołnierzy - informatyków.

Reklama

Już niedługo uczniowie ASP będą mogli skorzystać z supernowoczesnej pracowni cyberprzestrzennej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama