W miniony piątek (29.11) ZSS w Łomży odwiedzili członkowie Polskiej Społeczności Akwarystycznej, którzy w ramach współpracy ze szkołami i placówkami oświatowo- wychowawczymi promują akwarystykę wśród dzieci i młodzieży, współpracują z osobami niepełnosprawnymi.
- Są ludźmi o wielkich sercach i potężnych umysłach, o czym sami mieliśmy okazję się przekonać. Akwariusze, bo tak o sobie mówią to grupa ludzi, pasjonatów akwarystyki z wieloletnim doświadczeniem, których łączy szacunek do natury i chęć dzielenia się swoją pasją, umiejętnościami, wiedzą i bogactwem doświadczeń. Ludzie ci gromadzą i łączą różne środowiska akwarystyczne w jedną „Rodzinę”. Dzięki nim „niemożliwe stacje się możliwe”a nasza szkoła właśnie tego doświadczyła. Projekt Akwariuszy „ Wszyscy razem”przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, dar jaki otrzymaliśmy to 375 litrowe akwarium, które już cieszy oczy i serca nie tylko dzieci i młodzieży - przekazuje Anna Siedlanowska.
Dzieło sztuki akwarystycznej stworzyli na oczach społeczności szkoły akwariusze z Białegostoku i Łomży: Robert, Michał, Andrzej, Adam z Drozdowa reprezentujący forum akwarystyczne akwariumonline.pl oraz Marcin z Akwaria.Pro.
- Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Zespół Szkół Specjalnych w Łomży w realizacji marzeń o własnym akwarium, dającym możliwość poznawania przez dzieci tajników podwodnego świata i podziwiania jego piękna. - czytamy.
Kolejne spotkanie z Akwariuszami odbędzie się przed Świętami Bożego Narodzenia.
Źródło: nadesłane